När du köper en begagnad bil hos oss ingår från mars 2020 12 månaders garanti.
Vi är mycket glada att ha möjlighet att erbjuda våra kunder denna långa trygghet, som blivit möjlig tack vare vårt samarbete med Svensk Bilhandelsförsäkring.

Som alltid har du som kund all trygghet det innebär att köpa bil hos en MRF-ansluten handlare när du köper din nya eller begagnade bil hos oss på Wafab Bil.

Läs mer om försäkringen här https://www.svbil.se/ 
Anmäl skada via försäkringen här https://www.svbil.se/skadeanmalan-privat/

 

Kontakta oss

Karlstad

Karlstad Transportbilscenter

Kristinehamn

Sunne

Karlstad

Vår bilhall i Karlstad finner du på Våxnäs. Här kan du titta närmare på Kias modellprogram och boka provkörning. Hos oss finns också verkstad, reservdelar, tillbehör och rekond.

Hitta hit
Mario Simunovic

Försäljningschef

054-14 47 16

mario.simunovic@wafabbil.se

Jacob Söderberg

Säljare

054-14 47 14

jacob.soderberg@wafabbil.se

Sara Svensson

Säljare

054-14 47 29

sara.svensson@wafabbil.se

Viktor Svensson

Säljare

054- 14 47 12

viktor.svensson@wafabbil.se

Karin Ericsson

Företagssäljare personbil

054-14 47 11

karin.ericsson@wafabbil.se

Karlstad Transportbilscenter

Wafab Bil Transportbilscenter är specialiserat på Fiat Professional, och ligger på Ramgatan 1 på Våxnäs. Vi hjälper dig med allt som hör bilägandet till, från val av fordon till finansierng, påbyggnationer och tillbehör. Vi hjälper dig från första kontakten och vidare genom hela ägandet.

Hitta hit
Erik Skoog

Företagssäljare transportbil

054-14 47 61

erik.skoog@wafabbil.se

Mårten Olsson

Säljare transportbil

054-14 47 62

marten.olsson@wafabbil.se

Kristinehamn

Vår bilhall i Kristinehamn finner du centralt bredvid Coop. Här kan du titta närmare på Kias modellprogram och boka provkörning. Hos oss finns också verkstad, tillbehör, reservdelar och rekond.

Hitta hit
Björn Calmborg

Säljare

0550-77 55 24

bjorn.calmborg@wafabbil.se

Mathias Hellberg

Säljare

0550-77 55 23

mathias.hellberg@wafabbil.se

Sunne

Vår bilhall i Sunne finner centralt bredvid E45an. Här kan du titta närmare på Kias modellprogram och boka provkörning. Hos oss finns också verkstad, tillbehör och reservdelar.

Hitta hit
Mattias Westin

Säljare

0565-75 50 01

mattias.westin@wafabbil.se

Robert Bäckström

Säljassistent

0565-75 50 05

robert.backstrom@wafabbil.se